Pleťové ošetrenie

Mezoterapia


Mezoterapia je procedúra, ktorá pomáha pokožke vrátiť svieži a mladistvý vzhľad. V závislosti od potreby klienta sa do pokožky rovnomerne injekčne, dermarolerom alebo dermapenom aplikuje široké spektrum mezoterapeutikých sér, ktoré sú obohatené o rastové faktory, minerálne látky, vitamíny, peptidy, nezosieťovanú kyselinu hyalurónovú. Práve kyselina hyalurónová, ktorá sa v našom tele vyskytuje prirodzene, na seba viaže vodu. Keďže vekom sa tvorí menej kyseliny hyalurónovej, výsledkom je dehydrovaná, zostarnutá pokožka. Týmto spôsobom sa aktivuje tvorba kolagénu a elastínu a následuje kaskáda omladzujúcich procesov.

Dermapenom sa prechádza po vašej pokožke a tým vytvorí v pokožke drobné vpichy. Tieto vpichy sa stanú transportným tunelom, ktorým dopraví účinné látky priamo do kože. Už samotné používanie tohto valčeka dokáže podporiť omladenie pleti. Akonáhle totiž štruktúru pokožky narušíte drobnými vpichmi, koža zaháji proces regenerácie a vytvorí omnoho viac kolagénu a elastínu než za normálnych okolností. Produkcia nového kolagénu a elastínu redukuje už existujúce vrásky, zvyšuje elasticitu pokožky a vyhladzuje jazvičky a iné kožné nezrovnalosti.

Ihneď po procedúre je pleť červená, môže mať aj mierny opuch. Do hodiny sa však stratí. Hoci zlepšenie pleti je možné vidieť okamžite po prvej procedúre, výsledok tejto terapie je kumulatívny. Keďže produkcia kolagénu je stimulovaná v hlbších vrstvách pokožky, najlepší efekt je viditeľný  za 6 – 8 týždňov a pretrváva 6 – 8 mesiacov.

Kontraindikácie – kedy mezoterapia nie je vhodná

  • pri používaní antibiotík, liekov na riedenie krvi-antikoagulantíva
  • 3 mesiace pred ošetrením nesmie byť na lekársky predpis používaný Retinol A, Isotretinoil -Roacutanne
  • ak máte herpes zoster, akútne zápalové zmeny na koži, prekancerózne a kancerózne zmeny, imunitné a hormonálne ochorenia, psoriázu, zle kontrolovaný diabetes, zvýšenú sensititu pokožky alebo alergiu na lokálne povrchové anestetetiká
  • nie je vhodný ani pre tehotné ženy a dojčiace matky

ULTRAZVUKOVÉ ČISTENIE

Ultrazvuk pleť nielen dokonale vyčistí bez pílingu, masáží a chemických prostriedkov. Je oveľa účinnejšou metódou bez nepríjemných sprievodných javov a ťažkostí (opuchy, začervenanie či podráždenie pokožky), ktoré zvyčajne sprevádzajú klasické ošetrenie pleti.

Ultrazvuk má za použitia vhodného krému nasledujúce účinky:

→ odstraňuje staré bunky a vedie k viditeľnému zlepšeniu pokožky→ čistí blokované kožné žľazy→ uvoľňuje tkanivo→ pomáha pri odstraňovaní lymfy→ normalizuje metabolické aktivity→ vedie k dostatočnej syntéze kolagénu→ zvyšuje krvnú cirkuláciu→ dodáva aktívne ingrediencie až z najnižších vrstiev kože→ redukuje vrásky alebo zabraňuje ich hromadeniu

Celkovo ide o veľmi príjemné a bezbolestné ošetrenie.

Chemický peeling

Chemický peeling je metóda estetickej dermatológie, pri ktorej je na pokožku aplikovaná ovocná kyselina, najčastejšie kyselina glykolová v rôznej koncentrácii. Ošetruje sa najmä tvár, dekolt, chrbát, stehná, predlaktia a chrbty rúk.

Výsledkom je zlepšenie:

-stavu akné a mastnej pokožky

-zjemnenie povrchu a  zmenšenie pórov

-sploštenie jaziev

-lepšia hydratácia

-zblednutie pigmentových škvŕn

-vyhladenie jemných povrchových vrások

– celkovo jasnejší vzhľad pokožky.

Chemický peeling je veľmi účinná metóda ovplyvňovania stavu pokožky. Pôsobením kyselín sa odlúpnu povrchové či hlbšie vrstvy kože. Nasleduje proces hojenia, kedy sa odlúpnuté bunky kože nahrádzajú novými. Pleť má po zahojení viditeľne lepšie obnovenú štruktúru. Dochádza k vyhladeniu vrások. Pleť je vyrovnaná, jemnejšia, hydratovaná a odstránia sa prejavy akné a pigmentácie.

Čomu sa treba pred ošetrením peelingom vyvarovať:Depilácia alebo epilácia. Kozmetické masky na tvár. Iné druhy chemických peelingov, alebo dermabrázia. Farbenie vlasov chemickými prípravkami, trvalá ondulácia. Lokálna aplikácia prípravkov s obsahom derivátov kyseliny vitamínu A . Užívanie isotretinoinu (Roaccutane).Pri aktívnom herpes simplex, vírusových bradaviciach v mieste peelingu. Zákrok sa nevykonáva v tehotenstve.

Po absolvovaní ošetrenia chemickým peelingom je nevyhnutné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a opaľovaniu v soláriu.

BioRePeel peeling

Celoročný chemický peeling BioRePeel Cl3

Biorevitalizácia pokožky tváre aj tela.

BioRePeelCl3 inovatívny dvojfázový produkt s biostimulačným, revitalizačným a peelingovým účinkom, ktorý sa dá aplikovať počas celého roka.

Prípravok BioRePeelCl3 obnovuje a omladzuje pokožku bez injekcií!

Výnimočnosť peelingu spočíva v tom, že sa aplikuje a pôsobí ako peeling, ale súčasne pôsobí aj ako biorevitalizácia. Je vhodný pre tých, ktorý nechcú, alebo nemôžu podstúpiť injekčnú revitalizáciu.

BioRePeelCl3 je dvojfázový a to je jeho ďalšia výnimočnosť.

Prvá fáza – hydrofilná – obsahuje celý rad kyselín, vitamínov a zložiek pre lifting pleti, na ktorých závisí spustenie procesov, ktoré zlepšujú stav pokožky a omladzujú ju.

Druhá fáza – lipofilná – pozostáva z aktívnych látok zodpovedných za zvlhčenie pokožky a obnovu hydro – lipidovej bariéry.

Kombinácia týchto účinných látok Vám umožní účinne bojovať proti starnutiu kože, účinkom ultrafialového žiarenia, pigmentácie a prejavom akné. Základom ošetrenia je mierne odlupovanie pleti v kombinácii so silnou proliferáciou kože a stimuláciou procesov biosyntézy, ktoré pomáhajú obnoviť štruktúru kože.

Procedúra je vhodná aj pre mladú pleť s prítomnosťou akné v akútnom štádiu, komedoálnou formou akné, mladých alebo čerstvých jaziev a jemných vrások.

Účinky

  • Biorevitalizácia pokožky tváre a tela
  • Liečba akné v akútnom štádiu, post – akné
  • Ošetrenie zväčšených pórov a mastnej pokožky
  • Liečba pigmentácii pokožky
  • Vyhladenie jemných vrások
  • Stimulácia tvorby kolagénu a elastínu

Rádiofrekvencia tváre

TVÁROVÁ RÁDIOFREKVENCIA JE IDEÁLNE PRAVIDELNÉ OŠETRENIE, AK SA ROZHODNETE SYSTEMATICKY STARAŤ O SVOJU PLEŤ A VÝZNAMNE SPOMALIŤ JEJ STARNUTIE. JEJ VEĽKOU VÝHODOU JE ŽE FUNGUJE AJ BEZ IHIEL A CUDZÝCH VÝPLŇOVÝCH MATERIÁLOV.  

Ošetrenie jednej oblasti trvá približne 15 minút. Celá procedúra je bezbolestná a veľmi príjemne si počas nej oddýchnete.

Po ošetrení rádiofrekvenciou je efekt viditeľný okamžite. Pleť môže byť niekoľko hodín mierne začervenalá, postupne sa však upokojí. Procedúru odporúčame opakovať pravidelne každých 5-6 týždňov. Ošetrenie sa môže robiť počas celého roka, teda aj v letných mesiacoch.

Rádiofrekvencia sa nedoporúča tehotným a dojčiacim ženám, pacientom s kardiostimulátorom, srdcovými a nádorovými ochoreniami.

Rádiofrekvencia, inak nazývaná aj ako neivazívny thermo lifting je výbornou voľbou, ak potrebujete vypnúť Vašu pokožku, no ihiel a krvi sa bojíte. Toto ošetrenie pracuje na pricípe diatermie – vytvárania tepla v tkanivách. Princíp procedúry spočíva v prehrievaní kolagénových vláken, čo spôsobuje ich sťahovanie a napínanie, vďaka čomu dochádza k požadovanej regenerácii pleti. V mnohých prípadoch možno vidieť rozdiel vo vzhľade pokožky už po prvom ošetrení. Efekt podstatného zlepšenia sa prejavuje po sérii procedúr.

Hydrodermabrázia

Hydrodermabrázia vyhladzuje jemné vrásky. Vďaka vákuu je pleť po ošetrení vypnutá a pevnejšia. Vypnutie môžete cítiť už po prvom ošetrení aj niekoľko dní. Pre mastnú pleť výrazne znižuje množstvo mazu a zužuje zväčšené póry. Vďaka svojej komplexnej činnosti tiež hydratuje pokožku.

-Účinná pri odstraňovaní akné, reguluje tvorbu mazu

-Bielenie a upokojenie kože, odstránenie hyperpigmentácie

-Hlboko čistí pokožku, hydratuje pokožku, podporuje metabolizmus pokožky

-Odstránenie uhrov, stiahnutie a zlepšenie stavu pórovitej pokožky, vyhladenie pokožky

-Spevnenie pokožky a odstránenie tzv. dvojitej brady

-Proti starnutiu, vyhladenie vrások